Praktiske Lean kurser.

 

Masser af øvelser og spil der viser de praktiske værktøjer.

 

Flexkom holder også Lean-kurser med AMU-tilskud i virksomheder.

Lean uddannelse og kurser

 

Kurser i samarbejde med FlexInfoNet

Flexkoms kurser er alle præsenteret på FlexInfoNet.com (Flexkoms Lean internetbutik).

Der afholdes løbende kurser inden for Lean Administration og Lean Produktion.

 

Alle kurserne er praktiske kurser med mange øvelser og spil undervejs. Sammen med kurserne får deltagerne adgang til en komplet Lean-værktøjskasse!

Næste kurser

Lean Administration:

4-5. maj 2010 i Greve.

 

Lean Produktion:

17.-18. marts 2010 i Greve.

24.-25. marts 2010 i Kolding.

31. maj - 1. juni 2010 i Greve

2.-3. juni 2010 i Kolding.

 

 

Se hele kursuskalender (åbner i nyt vindue) >

 

 

Lean-kurser med VEU-godtgørelse

Flexkom er godkendt til at afholde Lean-kurser med VEU-godtgørelse. Derfor kan kursister søge om VEU-tilskud. Kurser med VEU-godtgørelse afholdes kun som lukkede AMU-kurser i virksomheder.

 

Læs mere (nyt vindue) >

 

 

 

Flexkom (FlexInfoNet ApS) | Adonisvej 18 | 7100 Vejle | Tlf. 5152 5811 | Email: mail@flexkom.dk | Læs mere om Flexkom >

Læs bl.a. om:
FlexkomLean-rådgivningsparring og konsulenthjælpStrategi i små og mellemstore virksomheder, Strategi-værktøj, Implementering af LeanSådan kommer du i gang med LeanLean ProduktionLean ManufacturingLean i logistiksystemet, Lean i supply chain, Supply Chain ManagementLean og Outsourcing, Lean blogLean kurser, Lean uddannelsePartnereDansk Lean Forum, FlexInfoNet - salg af praktiske Lean-værktøjer.